Wanida Phong
Hejsan!
Va kul att man har hittat hit. Och göra en advertising för sig hur mycket man vill och ork får man också! Men varför det då tro? Förutom att kunna "bolla" frågor och utbyta tankar/funderar? Hmm..vad ska jag passa på och skryta om eller rättare sagt MED? haha..
Vanida 38 år! Nä va tråkigt info det var då :\
Nåja, hursomhelst!
Jag har med min son för 4 år sedan valt att flytta tillbaka tillThailand. Alltså mitt hemland! Efter att ha bott och växt upp I Västerbotten sen jag var 7år då jag flyttade till sverige.
Jag har varit en singelmamma I snart 9år. Inte har alla dagar varit lätta men absolute det bästa och värdefullaste tiden i mitt liv. Tänk om man skulle ha hittat sig hit tidigare. Ibland och faktiskt ofta det händer, när man känt behovet av att vilja disskutera med någon. Inte alltid det räcker med vänner o bekanta man har runt sig. Vissa saker känns det bättre o diskutera med andra som man inte känner. Utbyta det man känner och behöver vägledas av erfarna eller andra som också går och grubblar på samma som man själv.
Skriv gärna till mig. Oavsätt vad du känner för så kommer jag att tycka det är trevligt med "brev". Är det nåt du undrar och vill veta hur jag ser på saken så kommer jag att göra mitt bästa för att svarar på det utifrån mina erfarenheter/perspektiv.
Medlem sedan:
2016-12-12
Antal inloggningar
3
Född
1979
Kön
Kvinna
Skrivna inlägg
1
Skrivna kommentarer
2
Fådda gillningar
0
Senast aktiv:
2020-09-05 03:09