skriva in sig på MVC?
Hejsan! har funderat på när borde man borde ringa mvc för inskrivning och undrar hur ni tänker samt när ni skrev in er eller fick komma på ert första möte?
http://bebisimagen.blo.gg
Det går bra att ringa direkt efter att man plussat. Då brukar man få ett infosamtal några veckor efter och inskrivning brukar ske runt vecka 12.
.: Dance like there is no tomorrow :.
[Lyssna på någon av mina låtar -
”Jag är en liten bajskorv” på Spotify]
Jag plusade i mellandagarna och ringde så fort storhelgerna var över. Fick tid redan 2 dagar senare (4/1) för hälsosamtal och inskrivningen bokades in till vecka 11.
Jag ringde i början av vecka 9 och fick komma på två inskrivningssamtal, det första efter precis nio veckor och det andra i vecka 12. Skriv ner alla funderingar du har och prata med bm om det, ha gärna penna och block bredvid sängen för det är när man ska sova man kommer på allting ;)
/Christine
Ringde på måndagen efter jag plussat och fick ett info samtal rätt omgående i v. 6-7 där på infosamtalet bokades inskrivningen in :)
__________________________________
Medarbetare på Cornish rex ifokus
Blogg om mina två lockiga katter
http://tassarochlockar.blogspot.com
Ringde i morse och hon gav mig tid för inskrivning redan imorgon på morgonen! :)
http://bebisimagen.blo.gg