att skura med foglossning
ja, jag har repcis utmanat min kropp och storstädat..inte lyckat. men, jag förstår inte hur man ska förväntas sitta stilla och bara se allt förfalla. Min kille städar, självklart, men jag är liiiiite med pedantisk än vad han är såja, jag kan inte låta bli.
Vad har ni svårt med pga foglossningarna?
Jag vet inte om det är det jag har börjat få. Kan det sätta sig i ryggen också? Har hört att det är mer i jumskarna man får ont.
Hur som hellst har jag börjat få riktigt ont i ryggen, speciellt när jag har gått eller stått upp ett tag (15 min eller så) utan att vila eller när jag böjer mig eller lyfter tungt. Har varit så i en vecka ugnefär (går in i vecka 20 imorron).
Det sitter nere i ryggen och ner mot svanken.
jag har svårt med ALLT! kan inte ens gå en 10minuters promenad.. tur de inte är så länge kvar nu! :)
#1 Jag har ont både fram och bak så visst kan man få ont i ryggen..
jag har också ont både i ryggen och ljumskarna…Min barnmorska sa att om man tyryucker på bäckenbenet / typ mittpå framtill) och om det ömmar och gör ont är det atnagligen foglossningar. Man har ju en fog där med
Ska till sjukgymnasten alldelels strax och se vad han säger. .