Hur funkar dom testerna?
Jag undrar hur bra rfsu testa tidigt test funkar? Imorse provade jag med ett test från billigatester som visade negativt. Jag har BIM 29/3 alltså några dagar kvar men kunde inte hålla mig ;) Men så tänkte jag på det där testa tidigt stickan om jag kanske kunde prova det senare på dagen, är det någon som testat med den 5 dagar innan BIM och fått rätt resultat?
Har sedan 2 dagar efter ÄL kännt stickande/ molande värk i tjejmagen och hoppas såklart på att det är något, eller kan man känna som mensvärk fast svargare ändå från ÄL till mens och att det då är mens på G?
Ha en toppen dag allihopa :)

Som jag har förstått det tar det mellan 5-7 dagar efter ÄL innan ägget fäster i livmodern. Så innan den tiden ska man teoretiskt inte kunna märka av att man är gravid.