Svagt plus igen
Lyckades pricka ägglossning ännu en månad. Igår fick jag jättesvagt plus på cb & babyplan knappt så jag kunde fånga med kameran. Idag blev plusset mycket tydligare om ändå svagt men kunde fånga med kameran utan bekymmer. 5dgr kvar till BIM idag enligt min kalender & jag börjar åter tröttna på alla tidiga mf jag får. Senast kom jag till väga. 6+ innan det gick åt skogen, får se hur långt jag tar mig den här gången…. V.3+5 enligt uträkning idag. Den här gången är jag kvällstrött- omöjligt att hålla mig vaken efter 22, ändrat luktsinne, humörsvängningar…..
Jag beundrar dig som orkar fortsätta försöka! Håller tummarna stenhårt att det går vägen denna gången.
Håller mina tummar! Håller med #2, all styrka åt er! :)
#2 tack snälla! Jag hoppas ju att det ska fastna ordentligt & bli ett litet mirakel till, det är väl därför jag "orkar". Jag stänger av känslorna men tillåter mig vara ledsen då det inte går vägen & tar nya tag vid ÄL igen…..
#5 tack! Ja jag blir gravid nästan varje gång vi prickar äl:) tråkigt nog blir det ju mf :/
#7 jo då har gjort 3 utredningar via landstinget som ej hittat någon orsak & en utredning privat som hittade felet direkt. Ska kontakta min läkare igen nu i sept/okt så ska jag få hjälp igen isf.
Håller tummarna! :)
// Sofia
jag är nog helt blind, för jag kan inte se några streck alls… men lycka till
På dom 2 sista ser inte jag heller, men på CB-testen ser jag.
Jag skymtar ett sträck på #12. Håller tummarna för dig.
// Lilo - medarbetare på akvariefisk & gravid samt sajtvärdinna på bortskänkes
#17 nej jag har ju haft ägglossning
Kanske för tidigt för monitorn att läsa av de bara då? Lita mer på gravtesterna skulle jag nog säga. För du har ju fått flera positiva. Har svårt att tro att du skulle få flera falska positiva. Avvakta till ett tag efter BIM (för du hade väl inte passerat de än?) och prova monitorn igen då? :)
Vill du bli sajtvärd? Besök listan på sajter som söker ny värd!
Sajtvärd på Anslagstavlan, Diabetes, Djurannonser & Misshandel iFokus
Nej 3 dgr kvar enligt kalendern nu, ja jag hoppas de. Men tycker det vore märkligt ändå att monitorn inte känner av, kanske det stannat av igen isf :(
#21 behöver ta bl.a. Lutinus direkt vid plus & jag brukar få plus före BIM.
Äsh blev sämre bild efter uppladdning än vad som synes före :/
Men att vänta till BIM kan väl inte göra något..;) säkrare resultat med.