fira årsdag, tips tack!
Hej!
Jag är gravid, BF 9 september, och i augusti firar jag och barnets pappa fem år tillsammans. Vi vill passa på att göra något särskilt innan vi blir föräldrar och jag efterlyser därför lite tips!
Till saken hör att vi inte har jätte mkt pengar eftersom det ju är en del saker man behöver till en bebis, så inga lyxiga grejer.
Jag funderar på hyra ngn mysig stuga. Vi gjorde det i samband md vansbrosimmet förra året och det var underbart. Kostade bara 300 kr natten. Dock var det i Borlänge. Nu hade jag velat ha ngt närmare Göteborg, där vi bor eller någon timmes bilfärd bort, men hittar inget. Någon som känner till ngt?
Tacksam för alla tips!
Hej!
Du her inte funderat på att bo på lantgård ?
Det är något jag kan rekomendera speciellt om man tycker om djur och natur. Finns de som hyr ut små stugor på sina gårdar.
http://www.nilsmartensgard.se/
Eller kanske något sådant här :
http://www.blocket.se/goteborg/Konferera_40812139.htm?ca=15&w=1
Tusen tack! Vilka bra förslag! Passar ju perfekt, vad gla jag blir! 
Varsågod :)
Jag tyckte personligen mest om http://www.lognasgard.se/
verkar som att dom har ett bra utbud och verkar vara fina omgivningar.
Jag och sambon har också årsdag snart på din BF (9/9), vi ska ut och rida islandhäst för att sedan på kvällen gå ut på en fin resturang. Men om du är så långt gången i graviditeten kanske inte ridning är första alternativet 
Är ridning ett bra alternativ alls när man är gravid?

Är man bara en säker ryttare och känner sig trygg på hästen är det nog inte värre än att åka bil. MIn syster tog en ridtur dagen innan hon blev igångsatt när hon väntade sin första.
#5 har man ridit och är igång dvs har musklerna uppbyggda när man är gravid så kan man rida till bara några veckor innan man ska föda. Det var rådet vi fick av BM. Har även hört det från andra håll så därför tror jag på det. Det handlar nog mycket om att ta det försiktigt och att känna efter så att det inte gör ont eller känns konstigt.